Firma Cyklosport Kerda byla založena roku 1991 jako malý cykloservis Martinem Kerdou. Postupem času se však z malého servisu pro kola stal velký a kvalitní obchod, který sleduje a vyzná se v nových trendech elektrokol ale i dalších moderních prvcích cyklistiky.

Naše firma začala jako malý servis v areálu Tozu v Liberecké ulici Vilová. Postupem času jsme se však přesunuli do větší prodejny a to v Libereckém plaveckém bazénu. Ani tento prostor však nebyl zcela ideální pro mladou ambiciózní firmu, a tak jsme se rozhodli pro další změnu a stěhování.

Tentokrát jsme se přestěhovali do ulice Hanychovská a otevřeli prodejnu v areálu autoškoly, kde jsme od roku 1994 začali prodávat značku Author,  která je naším partnerem až do dnes.

V roce 1996 nastal další velký zlom v naší ale i České historii a to ten, že jsme se jako první cyklistická firma v ČR stali Shimano Servis Centrem.

Postupem času jsme se zaměřili nejen na cyklistický průmysl ale i na ten lyžařský a otevřeli v Husově ulici novou pobočku, kterou vedl bývalí sdruženář a bratr Martina Kerdy Jaroslav Kerda. Od této chvíle jste tak u nás mohli nalézt kvalitní kola ale i sjezdařské a běžecké lyže.

V roce 1999 pak nastal další zlomový okamžik naší firmy. V tento okamžik byla příležitost a možnost odjet na několika týdenní cestu do Asie, procestovat a podívat se do fabriky Shimana a jako zlatý hřeb, setkat se napřímo s dřívějším generálním ředitelem a majitelem této značky samotným Yoshizem Shimanem. Ten pak jako poděkování dostal od naší stále mladé firmy na památku náš dres.

Další přelomové období pro nás byl rok 2001 kdy jsme otevřeli naši aktuální prodejnu a servis ve Švermově ulici. Zde jsme otevřeli nový velký servis, zněkolikanásobili náš prodejní sortiment a začali se připravovat na nadcházející výzvy budoucích let.

První z výzev byla svedení pobočky z lyží zpět pod naše křídla na stejnou adresu. Z té se pak stala samostatná firma Kerda Sport ,která dál sídlí na stejné adrese a rozšířila svůj sortiment o běžecké boty, outdoor, tenisové rakety a další.

Další výzva, která přišla byla elektrokolová. Tu jsme začali již v roce 2009 s firmou Apache. Zařadili jsme do naší nabídky jejich elektrokola se zadním  a předním motorem. Od roku 2011 jsme se však v tomto segmentu posunuli ještě dále a v naší nabídce se objevila elektrokola s německými motory Bosch. Tyto motory pak doplnili v roce 2016 motory značky Shimano (STePS).

Od této doby se však v cyklistickém průmyslu událo mnoho změn a inovací. My tu však stále jsme a nabízíme novým ale i dlouholetým cyklistům vždy kvalitní vybavení, servis ale i radu.